Selecteer een pagina
Add to Wishlist

Quatre-mains piano duo

Quatre-mains piano duo

Add to Wishlist

Quatre Main Piano duo – Reacties klanten:
Dit virtuoos dames duo met vier handen op de piano zorgden voor een geweldig concert, wij hebben genoten!”

Klassiek dames duo op de piano

De afgelopen jaren heeft Duo Kuijper & De Leeuw gewerkt aan het perfectioneren van hun samenspel en zijn zij samen gaan optreden. Hun vierhandige repertoire is uitgebreid met daarin diverse stijlen en spelen stukken uit verschillende periodes zoals de Duitse Barok, het Franse Impressionisme, de Romantische tijd en het Expressionisme van de twintigste eeuw.

Een korte schets van hun repertoire: (Johannes Brahms) Walzer opus 39, (J.S. Bach/Max Reger) Toccata d-minor BWV 565, (Claude Debussy) Petite Suite, Six Épigraphes Antiques, Prélude à l’Après-midi d’un Faune, (W.A. Mozart) Sonatas, (Maurice Ravel) Pavana pour une Infante Défunte, Ma Mère l’Oye, (Francis Poulenc) Sonata, (Erik Satie) Trois Morceaux en forme de Poire, (Franz Schubert) Fantasie fmoll D940, Rondo A-major D 951.

Achtergrond Quatre mains piano duo Kuijper & de Leeuw

Na haar Gymnasiumopleiding studeerde Janine de Leeuw piano aan het Utrechts Conservatorium bij Ria Groot. Al tijdens haar opleiding legde zij zich toe op de kamermuziek. Zij begeleidde vele zangers en instrumentalisten onder leiding van o.a. Thom Bollen.
Ook na haar studie bleef het samenspelen favoriet. Als begeleidster van fluitiste Anne-Marie van den Berg ontdekte zij de muziek van de twintigste eeuw, met pianiste Dorothée Fonteijn vormde zij jarenlang een piano-duo en in theater Branoul in Den Haag werkte ze mee aan verscheidene theaterproducties o.l.v. Rein Edzard.
Met veel plezier treedt Janine regelmatig op met Salonensemble Divertimento.
De samenwerking met pianiste Karin Kuijper is zeer inspirerend en heeft al tot meerdere succesvolle optredens geleid. Samen (her)ontdekken zij het uitgebreide en prachtige repertoire voor vier handen aan een piano.

Karin Kuijper studeerde hoofdvak piano aan het Gronings Conservatorium bij Akke Ferguson-Walma van der Molen en voltooide haar pianostudie bij Sumiko Nagaoka aan het Conservatorium in Utrecht.
Naast het lesgeven begeleidt zij vooral graag en vaak koren en zangers. Sinds 2011 maakt zij deel uit van de theaterproductie ‘Kom vanavond met verhalen’ van theatergroep De Kern. Verder voerde zij samen met dominee Carel ter Linden ‘Die sieben letzte Worte unseres Erlösers’ van Haydn uit, een combinatie van woord en muziek. Momenteel werkt ze als pianiste mee aan de theaterlezing ‘Madame Manet’ met Ton van Kempen en Nicoline van de Beek. Sinds 2009 vormt Karin Kuijper met Janine de Leeuw een pianoduo. Met veel passie en plezier werken ze aan een mooi repertoire en verzorgen ze concerten als duo ‘Kuijper de Leeuw’.

Klassiek dames trio Divertimento: piano, cello, viool – salon muziek, achtergrondmuziekKlassiek cello viool duo
Harp viool duo Dada: 2 zusjes op harp en viool spelen mooie lichte achtergrondmuziek
Harpiste Rose: klassieke muziek en lichte muziek
FUSE strijkkwartet met percussie en drums: hedendaags ensemble van TOP niveau